Anadrol Правни Стероиди Прегледајте & Каде да се купува

Откриваoе на Anadrol Анаболни Забелешка Прегледајте – Ефикасно за Фудбалскиот е тоа?

click here to buy Steroids Official

Анаболни стероиди се здобива со популарност меѓу поединците кои сакаат брзо да се поблиску до своите мускули. Еден од најдобрите орален bodybuilding додатоци за јакнење на мускулите се нарекува Anadrol. Еве еден преглед кој ќе ви помогне да дознаете повеќе за овој додаток.

Што е Anadrol 50

Anadrol е Одобрени од FDA моќен анаболен стероид кој може да се зема орално. Оваа стероид е дрога на зголемување на перформансите дека има способност да го зголеми производството на хормонот еритропоетин, кој е одговорен за зголемување на износот на еритроцити или црвени крвни клетки во телото на вашето тело.

Предности на Anadrol 50: Anadrol анаболни стероиди се користи од страна на многу спортисти, бидејќи ја подобрува еластичноста на нивните зглобови, што ги спречува да се повредени кога тие креваат тешки предмети. Овој додаток мускулите градење ќе се подобри и заштита на мускули против оштетување на ткивото, што е предизвикано од кревање на тешки предмети. Погледнете го овој производ од страна на луди миса.

Историја на Anadrol:   Тоа беше произведен првиот во 1960 година од страна на добро-познати дрога компанија наречена Syntex. Поради неговата способност да го зголеми производството на еритроцити во телото, тоа е исто така се користи како ефикасен третман за лицата со остеопороза и анемија.

Во 1993 година, производството на Anadrol орални суплементи беше намалена поради новите видови на лекови, кои се докажани за да бидат поефикасни во лекување на анемија. Но, од 1998 година, Anadrol апчиња повторно стана популарен меѓу бодибилдерите, бидејќи на нивната способност да се зголеми големината на мускулите во телото. За прв пат корисници на овој додаток, тие може да се постигне драматични резултати во рок од 6 недели и да се добијат 30 фунти, со преземање на 1 до 2 таблети на дневна основа.

Ова бодибилдинг додаток е стероид 17а-alkylated. Таа му припаѓа на категорија на супстанции Распоред на Синодот, што значи дека нема потреба од лекарски рецепт, со цел да ги користите. Оваа анаболичен стероид има хемиско име се нарекува 17ß-хидрокси-2- (hydroxymethylidene) -17-метил-5a-androstan-3-он. Ова анаболни стероиди може да се купат во многу форми, како што се инјекции, таблети и капсули.

Состојки: Примарната состојка на овој стероид се нарекува oxymetholone- http://en.wikipedia.org/wiki/Oxymetholone. Останатите состојки на овој бодибилдинг додаток содржи скроб, магнезиум стеарат, povideone и лактоза.

Anadrol несакани ефекти: Оваа стероид е одлична за градење на вашите мускули, но тоа, исто така, има некои негативни секундарни effects- Проверете Drugs.com. Општо земено, овој додаток мускулите градење не се препорачува доење или бремени жени.

Ова анаболни стероиди треба да се избегнува од страна на луѓе кои се дијагностицирани со здравствени проблеми како на тестисите, простатата и ракот на дојката. Луѓето кои се со користење на овој за долго време, исто така имаат можност да се развие цисти или тумор во црниот дроб.

Тука се и другите заеднички несакани ефекти поврзани со употребата на оваа дрога:

 • дијареа
 • повраќање
 • гадење
 • Отекување на градите
 • ќелавост
 • акни
 • Тешкотии во спиењето

Некои луѓе имаат алергиска реакција на овој додаток и тие треба да се консултираат со своите лекари ако забележат несакани ефекти од користењето на оваа дрога. Тука се симптомите кои може да искуство ако сте алергични на лекот:

 • Оток на грлото, јазикот, усните и лицето
 • Тешкотии со дишењето
 • коприва

Денес, постојат многу видови на правни стероиди кои се продаваат на пазарот и го имитираат резултатите на oxymetholone. Овие стероиди се безбедни за употреба. Подолу ќе најдете две додатоци кои се многу слични на Anadrol.

Anadrolone е правно стероид од Crazymass (www.crazymass.com). Тоа се користи за да се зајакне и да се зголеми големината на вашите мускули. Anadrolone е дизајниран како формула редење, која може да се користи во комбинација со други стероиди. Меѓутоа, исто така можете да го користите како самостоен додаток бодибилдингот. Anadrolone има способност да се намали замор и зголемување на транспортот на кислородот во телото.

Придобивки: За разлика од другите стероиди, тоа се зема орално. Тоа е безбедно за употреба и не бара никакви лекарски рецепт за вас да го купат.

Еден збор на претпазливост: Anadrolone промени износот на тестостерон во вашето тело. Сепак, вие не треба да трае повеќе од пропишаната количина на апчиња. Преземање на овој додаток не е доволно за да се постигне најдобри резултати. Можете исто така треба да работат надвор редовно. Ако имате било какви несакани ефекти, препорачливо е да престанете да го земате овој додаток и консултирајте се со вашиот лекар.

на добрите

 • Тоа е одличен додаток во бодибилдингот што може да се зајакне и да се зголеми големината на вашите мускули.
 • Може да се добие 20 lbs. на мускулите во рок од 2 месеци.
 • Значајни резултати може да се постигне во рок од 2 недели.
 • Не е потребно инјекција или лекарски рецепт.
 • Тоа го зголемува производството на црвените крвни зрнца или црвени крвни клетки во вашето тело и обезбедува повеќе кислород во вашите мускули.

на лошите страни

Buy 2 Get 1 FREE Steroids. Get It Now
 • Преземање на повеќе од пропишаниот износ на Anadrolone може да го намали вашиот апетит.
 • Таа е достапна само онлајн.

Состојки: Anadrolone содржи активни состојки кои го подобруваат производството на хормонот тестостерон во вашето тело. Главните состојки на Anadrolone вклучуваат Tribulus, ацетил L-карнитин, Shilajat, DHEA, соја протеин изолат и протеинска сурутка.

Како работи: Anadrolone имитира oxymetholone на мускулите градење ефекти. Добрата вест, сепак, е дека не ќе ја доживее било какви штетни несакани ефекти кога се користи овој додаток. Во текот на првиот циклус, може да очекуваат да добијат до 20 фунти. на мускулната маса.

Карактеристики: Кога се зема редовно, Anadrolone подобрува синтезата на протеините и азот задржување во вашето тело. Како резултат на тоа, вашите мускули ќе се потпреме и ќе почне да се зголеми во големина брзо. Исто така може да го зголеми производството на црвени крвни клетки на вашето тело. Покрај тоа, вашата издржливост значително ќе се подобри, така што ќе имаат подобри издржливоста за време на интензивно вежбање.

Дозирање: Секоја шише Anadrolone содржи 60 таблети. Земете две таблети секој ден после јадење. За најдобри резултати, се уште треба да ги земате таблетите дури и ако не се работи надвор. За време на вежбање, таблетите треба да се земе 30 минути пред да се вежба. Треба да продолжите со употреба на овој бодибилдинг додаток за 2 месеци и одмор за 12 дена.

Каде да се купува Anadrolone:

Можете да ги купите Anadrolone директно на официјалниот сајт на Crazymass. Не можете да ги купите овој производ во аптеките. Anadrolone чини $ 49,99 по шише, но ќе добиете специјален попуст кога ќе купите во рефус или користете кодот забава. Кликни тука за да ја посетите официјалната веб-страница и проверете на попусти.

Заклучок: Anadrolone е префериран бодибилдинг додаток од страна на многу бодибилдери. Овој додаток може да го подобри обликот на вашето тело брзо и лесно. Една од најдобрите карактеристики на овој производ е неговата способност да се намали заморот доживеале за време на интензивен тренинг.

Anadrole е уште најдобро продаваните Anadrol 50 додаток од Crazybulk (www.crazybulk.com). Тој е дизајниран како сила и bulking агент кој содржи моќни состојки. Anadrole е научно докажано да биде безбедно и ефикасно да се користи, и тоа не предизвикува никакви несакани ефекти.

Придобивки: Anadrole ви дава повеќе енергија за време на вежбање. Ќе забележите дека ви се посилни од порано. Тоа ќе се пумпа до вашите мускули и нема да се уморни, кој лесно ..

на добрите

 • Anadrole се зема орално.
 • Вие не треба лекарски рецепт да го купат овој производ.
 • Тоа го подобрува вашиот сексуален нагон и либидото.
 • Тој е направен од природни состојки.
 • Тој нуди брзи резултати.

на лошите страни

 • Тоа може да се купат на интернет.

Состојки: Состојките кои се користат во Anadrole се направени од природни состојки, со што овој додаток безбедна за употреба.

Примарната состојка на Anadrole е Tribulus Terrestris екстракт. Секоја таблета од Anadrole содржи околу 250 mg екстракт од Tribulus Terrestris. Некои од неговите неактивни состојки вклучуваат магнезиум стеарат и желатински капсули. Активните состојки на Anadrole вклучуваат соја протеин концентрат, ацетил L-карнитин, Shilajat и DHEA.

Како работи: Anadrole работи со тоа што вашиот кревање тренингот полесно, бидејќи тоа го намалува заморот се чувствувате за време на интензивен тренинг. Таа, исто така обезбедува потребната количина на кислород се потребни на вашето тело за време на долгите периоди на тренингот.

Карактеристики: Оваа бодибилдинг додаток ќе направи вашите мускули поголеми и посилни. Тоа го имитира бенефиции oxymetholone е sans на несакани секундарни ефекти. Anadrole го зголемува нивото на тестостерон и помага да се опорави многу полесно за време на вежбање.

Дозирање: Земете две таблети два пати на ден после јадење. Препорачливо е дека исто така ќе се земе пилула за време на не-тренингот периоди. За време на вашиот тренингот периоди, пилулата треба да се земе 45 минути пред да почнете да вежбате. За да се постигнат максимални резултати, да ги задржи користење на овој додаток за 6 недели, а остатокот за 2 недели.

Special Promo Get Free 3rd Bottle, Click Here

Еден збор на претпазливост: Anadrole ви дава задоволителни резултати и нема штетни несакани ефекти, но треба да ги следат соодветна доза настава. Ако имате било какви медицинска состојба, се препорачува да се консултирате со вашиот лекар пред да го користите овој производ.

Каде да се купува Anadrole

Anadrole не е достапна во аптеките или супермаркети. Може да се купи само овој производ онлајн. Anadrole се продава на повеќе веб-сајтови. Но, за да бидат сигурни дека ќе се купи само автентични додаток, тоа е подобро да се купат Anadrole директно од официјалниот сајт на Crazybulk. Anadrole чини $ 54,99, но може да се добие попуст ако купите две или повеќе шишиња.

Заклучок: Anadrole е произведен користејќи високо квалитетни состојки и се врши под контрола на ФДА во САД. Несомнено е дека Anadrole е еден од најдобрите стероиди на пазарот, и можете да го користите, без ризик од добивање на проблеми поврзани со здравјето подоцна. Ова бодибилдинг додаток е ефикасна во подобрување на силата и големината на вашите мускули.

DON'T MISS » CRAZYBULK PROMO
 • BUY 2 GET FREE 3RD BOTTLE

  Please select 2 products to buy and place them in your shopping cart. Add this product to your shopping cart. Be sure to select from the dropdown menu free product you want. Click to shop ...

Shop Now